Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jenny Ms. Jenny
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-28217776 Е-пошта:sales@szklyde.com
Home > За нас
За нас
Шенжен Klyde Електроника копродукции, Ltd е професионална производител на мултимедијални плеер во Кина. Основавме во 2009 година, по 10 години развој, сега стане една од водечките фабрики за автомобили мултимедија во Пајер во Кина. Нашата компанија зафаќа површина од 12.000 метри квадратни и вработува 320 вработени. имаме 43 искусни инженери за R&D и техничари кои постојано продолжуваат со подобрување и развој на нови производи за да ги исполнат барањата на клиентот.
Нашиот месечен капацитет на производство е околу 37,000 единици. Нашите производи, вклучително и сите видови на мултимедијални плеер, со 10-годишно искуство во дизајнирање, производство и маркетинг Мултимедијален плеер за автомобили, воспоставивме деловни односи со многу ценети клиенти од Јапонија, Русија, Украина, Турција, Шпанија, Германија, Италија, Грција, Швајцарија, Иран, Пакистан, Дубаи, Израел, Кореја, Саудиска Арабија, Бразил, Чиле, итн.
Сега ние снабдуваме повеќе од 600 модели Мултимедијален плеер за автомобили, вклучително и BMW серии / серии на Бенз /
Ауди серија / ВВ серија / Опел серија / Рено серија / Хонда серија / Тојота серија / Сузуки серија / Мазда серија / Исузу серија / Пежо серија / Форд серија / Цитроен серии / Киа серија / Хјундаи серија и многу други модели, за целиот свет клиенти. Целиот наш мултимедијален плеер за автомобили со најновиот софтвер и платформа, стабилен и брз. За да се гарантира квалитетот, сите производи имаат / CE / FCC / ROHS / E-MARK сертификација. Квалитетот е нашата култура!
За да ги исполниме барањата за фабрики за автомобили, нашата компанија го донесе IATF 16949: 2016 година.
После неколку години растење, имаме професионален тим кој е искусен во извршувањето на аудио и безбедносните инсталации на автомобилот за сите типови автомобили. Секој член е високо квалификуван во извршувањето на услугите што ги нудиме со многу висок стандард за да се обезбеди дека секој клиент ќе ја добие најдобрата услуга.

Бизнис тип : Manufacturer

Палета на производи : Car Audio , Other Car Electronics

Производи / услуга : ДВД-плеери за автомобили , Стерео за автомобили , Мултимедијални плеери за автомобили , Навигација за GPS GPS , Аудио за автомобил , Автомобилско радио

Вкупно вработени : 201~500

Капитал (Милиони САД $) : US$2000000

Основана е година : 2008

Сертификат : CE , ISO/TS16949 , FCC , FDA , RoHS , Test Report

Адреса на компанијата : Building C&D, Zunlong Hi-Tech Science Park, Xieping Rd., Wulian, Longgang Dist.,, Shenzhen, Guangdong, China

moreCompany Capacity
moreВидео
Трговски капацитет

Трговски информации

Incoterm : FOB,EXW

Terms of Payment : L/C,T/T,Paypal,Western Union

Просечно време на водење : Peak season lead time:One month
Off season lead time :One month

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$10 Million - US$50 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$10 Million - US$50 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 81% - 90%

Главни пазари : Americas , Asia , East Europe , Europe , Middle East , Worldwide

Nearest Port : SHEKOU

Режим за увоз и извоз:

Производствен капацитет

Број на производни линии :8

Број на персоналот на КК :31 -40 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :5,000-10,000 square meters

Локација на фабриката :Building C&D, Zunlong Hi-Tech Science Park, Xieping Rd., Wulian, Longgang Dist., Shenzhen, Guangdong, China

moreГлавни производи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање